מה הם העונשים על אחזקת הסמים השונים?

רבים מאתנו שמעו על הבחורות הצעירות שהואשמו באחזקת סמים מסוגים שונים. המקרה המזעזע גרם ללא מעט אנשים להתעניין בתחום, כדי להבין מה הם העונשים שצפויים לאותן נשים. יצאנו לבדוק את הנושא באופן מעמיק, כדי לאפשר לכם לדעת מה התשובה לשאלה המתבקשת וחזרנו עם כל המידע שרציתם לדעת בנושא.

 

רקע אודות עבירות סמים וחומרת העונשים שלהן

חשוב מאוד לציין בפניכם תחילה כי יש כל מיני עונשים שצפויים להיות מוטלים על מי שעוברים עבירות סמים. עבירות מסוג זה כוללות שימוש בסם שנחשב למסוכן. על פי החוק, אין הבחנה בין סמים שנחשבים לקלים לבין אלו שנחשבים לקשים. ראוי לציין כי השופטים בבתי המשפט לא אדישים לכך והם כן מבצעים את ההבחנה בין השניים.

כך שבעצם, אפשר לומר שמי שנתפסים על אחזקה של סמים קשים עשויים לקבל עונש משמעותי יותר מאשר אלו שהחזיקו בסמים קלים. העונש משתנה גם בהתאם לקריטריון חשוב נוסף – הכמות. מי שמחזיק בכמות גדולה מאוד של סם מסוכן לשימוש עצמי עשוי למצוא את עצמו מואשם בסחר בסמים בסופו של דבר. עבירה זו עלולה להוביל להחמרה משמעותית ביותר של העונש, במידה והוא יורשע בבית המשפט.

עונשים

איך החוק מגדיר את אחזקת הסמים?

לפי החוק, מי שמואשם באחזקת סמים צריך לעמוד בתנאים הבאים:

  • להחזיק לפחות 15 גרם של קנאביס או חשיש
  • להחזיק לפחות 2 גרם של אופיום
  • להחזיק לפחות 0.3 גרם של קוקאין או מורפין
  • להחזיק לפחות 0.15 גרם נטו של מתדון

אם נתפסתם על כמויות דומות לאלו אתם צריכים לפנות בהקדם האפשרי אל עורך דין פלילי מומלץ שילווה אתכם בהליך. במידה ונתפסתם על כמויות גדולות יותר, אתם עלולים לקבל עונש מאסר.

 

לא תמיד מקבלים עונש על אחזקת סמים

בית המשפט יוצא מנקודת הנחה במרבית המקרים כי מי שאין לו עבר פלילי ונתפס על כמויות אלו, אכן עשה בהם שימוש עצמי ולא השתמש בהן למטרות סחר. במצבים שכאלה, חשוב להסתייע בעורך דין משום שלא פעם, התיק נסגר מתוך חוסר עניין לציבור. הסיכוי שהדבר יקרה עולה ככל שמסתייעים בעורך דין שמכיר את התחום באופן מעמיק.

 

בחירה בעורך דין פלילי מומלץ – איך תעשו זאת?

אם מצאתם את עצמכם מואשמים בהחזקה של סמים, כדאי שתדעו שזה לא בעיה להגיע אל עורך דין מומלץ שילווה אתכם לאורך הדרך. ההמלצה היא לפנות אל קבוצות פייסבוק שעוסקות בתחום המשפט ולבקש מהגולשים לציין בפניכם את השמות של עורכי הדין הטובים ביותר בתחום.

 

לסיום

המדריך הנוכחי הציג בפניכם את העונשים על אחזקת סמים שונים. אנו מקווים שתסיימו את ההליך עם סגירת התיק מחוסר עניין. במידה ויהיה עונש מאסר על הפרק, עליכם לפנות בהקדם אל עורך דין שילווה אתכם.

תרופות שונות

אולי יעניין אותך גם