5 כללים לתביעות תאונות עבודה לעצמאיים

לא משנה במה אתם עובדים, אתם עלולים להיקלע אל תאונה במקום העבודה שלכם. המדינה מאפשרת למי שנקלע לתאונת עבודה להגיש תביעה לביטוח הלאומי ולקבל פיצויים כספיים, שיוכלו לסייע לו עקב הנזק שנגרם לו. מה יכולים לעשות עצמאיים במקרה הזה? גם עצמאיים שנקלעים לתאונות עבודה שונות יכולים להגיש תביעות פיצויים, בהתאם לתאונת העבודה שנגרמה להם. הנה 5 כללים לתביעות תאונות עבודה לעצמאיים.

 

לא לקחת את הזמן

בכל תביעה מול הביטוח הלאומי ובכלל, במקרה של תאונות עבודה, מומלץ לפעול כמה שיותר מהר. כשאדם נקלע לתאונת עבודה, הוא יצטרך לבצע מספר פעולות שונות הקשורות לתביעת הביטוח, על מנת שהוא יוכל לקבל את הפיצוי הכספי שלו בזמן וללא בעיות. הצעד הראשון שכדאי לכם לעשות הוא לפנות לא עורך דין תאונות עבודה, לספר לו את מה שקרה לכם ולהבין ממנו מה הצעדים המשפטיים שאתם יכולים לנקוט ומהן הזכויות שלכם.

 

פנייה אל קופת החולים

לעצמאי שנפגע בתאונת עבודה אין מעסיק שיוכל לבצע פעולות מסוימות עבורו או להנפיק לו טפסים שונים, כך שהנפגע יצטרך לפנות אל גופים שונים בעצמו. במקרה של פגיעה כלשהי בעבודה, אם עולה החשד הקטן שמדובר בתאונת עבודה יש לפנות אל קופת החולים ולדווח על המקרה, מה שיכול לסייע לכם במהלך ניהול התביעה.

 

תיעוד ככל הניתן

הביטוח הלאומי הוא לא הגוף הפשוט ביותר שניתן להתנהל מולו הליך תביעה. אומנם עובדים עצמאיים משלמים מדי חודש דמי ביטוח לאומי, אך הדבר בכלל לא מבטיח שהביטוח הלאומי יסייע להם בעת חשד לתאונת עבודה. לכן, כאשר אתם חווים פגיעה כלשהי בתור עצמאיים במהלך העבודה שלכם, נסו לתעד ככל הניתן את התאונה.

ניתן לתעד זאת באמצעות מסמכים שונים (למשל במהלך פינוי באמבולנס), באמצעות נזק שנגרם לציוד במהלך תאונה או באמצעות עדים שהיו נוכחים במהלך תאונת העבודה שנקלעתם אליה.

 

שליחת מסמכים לביטוח הלאומי

כדי להגיש תביעה בגין תאונת עבודה לביטוח הלאומי, יש למלא את התביעה באתר הביטוח הלאומי או באופן טלפוני ולצרף אליה מסמכים רלוונטיים. מטרת המסמכים הללו היא להוכיח שאכן אירע לכם נזק רפואי, בגינו הביטוח הלאומי צריך לפצות אתכם. ניתן להוכיח את הנזק הרפואי הזה באמצעות מסמכים שונים, כמו תוצאות של בדיקות דם ושן, תוצאות של בדיקות רנטגן או MRI וכן מסמכים המעידים על אבחנה רפואית.

 

גמלת נכות מעבודה

אם התביעה שתגישו תתקבל, תקבלו דמי פגיעה לתקופה של עד 90, שישולמו לכם עקב ההיעדרות שלכם מהעבודה. אם תישארו לאחר תקופת הזמן הזאת עם נכות קבועה, תוכלו להגיש תביעה לביטוח הלאומי על מנת לקבל גמלת נכות מעבודה, שתאפשר לכם לקבל מענק כספי או קצבה חודשית מהביטוח הלאומי.

תביעה לתאונת עבודה

אולי יעניין אותך גם

הוצאת דיבה לאיש חינוך
עריכת דין

הוצאת דיבה לאיש חינוך

לשון הרע היא דאגה רצינית בכל תחום מקצועי, אך כשמדובר באנשי חינוך, ההשפעה עלולה להזיק במיוחד. השמצת מחנכים היא חשש הולך וגובר במגזר החינוך, המהווה

קרא עוד »