3 טיפים להסדרת חובות עם הוצאה לפועל

אם נפתח נגדכם תיק בהוצאה לפועל, וכן הוטלו הגבלות שונות על המשכורת, הרישיון או חשבון הבנק שלכם, אתם זקוקים לעזרה של עורך דין להסדרת החובות.

לשם כך, ריכזנו עבורכם 3 טיפים להסדרת חובות עם הוצאה לפועל. קדימה, בואו נתחיל.

 

לשכת הוצאה לפועל קצת רקע

לשכת הוצאה לפועל משמשת כזרוע המבצעת של בתי המשפט במדינת ישראל. ישנם מנגנוני גבייה, אשר נקבעו בחוק, זאת על מנת לאפשר לזוכים, ביצוע הליכים כנגד החייבים למען גביית החובות על סמך שטר משכנתא, שטרי חוב וכו'.

 

פנו לעורך דין הוצאה לפועל

התעלמות מפתיחת תיק בהוצאה לפועל, גוררת עמה הטלת הגבלות ועיקולים, לרבות צו עיכוב יציאה מהארץ, הגבלות על רישיון הנהיגה, עיקול משכורת, עיקול חשבון בנק, רישום הערת אזהרה בטאבו, איסור לייסוד תאגיד, וכן מאסר בפועל (במידה ומדובר באי תשלום מזונות).

אם נפתח נגדכם תיק בהוצאה לפועל, עליכם לפנות ישירות – עורך דין הוצאה לפועל בירושלים. עורך דין הוצאה לפועל יוכל לסייע לטפל בתיק, ולהסיר את המגבלות שהוטלו.

 

פנייה ללשכת ההוצאה לפועל

הלשכה להוצאה לפועל היא הגוף אשר מספק הגנה על הזוכים, ומטרתה הכבדה על החייבים אשר אינם משלמים את חובם. ניתן לפתוח תיק בהוצאה לפועל במקרים נוספים מלבד פסיקה לטובת הזוכה. בין המקרים:  שטר חוב, שטר משכנתא, שטר ערבות, תובענה לסכום קצוב ועוד.

במקרים האמורים, ניתן לפנות ללשכה להוצאה לפועל, לשם גביית החובות מצד החייבים. בתהליך זה, מומלץ לשכור את שירותיו של עורך דין הוצאה לפועל.

 

איחוד תיקים

לרוב, עד שאדם אשר נקלע לחובות מטפל בנושא, כבר קיימים מספר תיקים כנגדו. במקרים אלו, ישנו הליך מיוחד, אשר מטרתו להסדיר באופן מרוכז את כלל החובות, והוא נקרא איחוד תיקים. הליך זה, מאפשר המשך חיים נורמטיביים, תוך הכנסה קבוע ומינימלית, ודרך כך החזרת החוב באופן מרוכז עם תשלום אחד.

גם בתהליך איחוד תיקים, ישנה חשיבות רבה להיעזר בשירותיו של עורך דין הוצאה לפועל, על מנת שיסייע לכם בבחירת המסלול.

 

סגירת תיק

כאשר ברצונכם לסגור את התיק שנפתח נגדכם בהוצאה לפועל, מומלץ להיעזר בעורך דין הוצאה לפועל, שכן רבים אינם יודעים כי עומדות בפניהם חלופות שונות, לרבות פשיטת רגל חדלות פירעון, אשר עשויים לסייע בהפחתת גובה התשלום או משך התשלום.

עורך דין הוצאה לפועל, יסייע לסגור את התיק באופן מהיר ומחושב, זאת על מנת למנוע נזקים נלווים, ולהגיע למחיקת החוב.

 

בשורה התחתונה – 3 טיפים להסדרת חובות עם הוצאה לפועל

אם נקלעתם למצב בו נפתח נגדכם תיק בהוצאה לפועל, או שמא ברצונכם לגבות חוב, פנייה לעורך דין הוצאה לפועל, פנייה ללשכת ההוצאה לפועל, וכן פנייה לתהליך איחוד תיקים, אלו 3 דברים אותם תוכלו לעשות על מנת להסדיר את החוב.

ספרים ופטיש

 

אולי יעניין אותך גם