3 הדרכים בהם עורך דין מקצועי יכול לסייע

אם מצאתם את עצמכם צריכים את שירותיו של עורך דין, חשוב לומר שאינכם לבד. אנשים רבים משכירים את שירותיהם של עורכי דין בישראל במגוון תחומים שונים לפי התחום שבו הם זקוקים לו. לרוב, אנשים לא יודעים על הזכויות שלהם לפי חוק ולעיתים מסבכים את עצמם במצבים לא נעימים, רק בגלל שהם אינם יודעים את החוקים.

עורכי דין יכולים לעזור לכם במגוון תחומים כמו למשל בעייני צוואות, ירושות, ייפוי כוח ועוד מצבים שעלולים להיות גם לא נעימים עבורכם בהתנהלות מול גופים ציבוריים או אפילו מול אנשים שאתם מכירים היטב.

 

עורכי דין לענייני ירושה וצוואה

לעורך דין ירושה יש מספר תפקידים במערכת המשפט.  עורך דין לענייני ירושות מסייע לנסח את הירושה, כך שלא ישתמע לשני פנים, ויכלול את הדרך בה אותו אדם חילק את הירושה שלו בעת כתיבה של הצוואה. לא כל אדם יכול לכתוב את הצוואה בצורה טובה כך שלאחר מכן יהיה מובן לכל הצדדים.

חשוב לדעת שלעורך דין אינו מקבל את ההחלטה כיצד הרכוש יחולק בפועל. העורך דין משמש כאמצעי להצגה של הנתונים המלאים לבית המשפט, כדי שהשופט יוכל לקבל החלטה סופית איך הירושה בסופו של דבר תתחלק בין היורשים השונים.

 

עורכי דין – אמצעי להצגת עדים

עורך דין יכול לטפל גם במקרה של עריכת צוואות הדדיות. צוואות אלו מנוסחות על ידי בני זוג המעוניינים בכך שהרכוש של בן הזוג שנפטא יועבר לבין הזוג שחי. אף פעם לא ניתן לדעת מי מהם ילך לעולמו קודם לכן, מומלץ להפקיד את הצוואה ברשם הצוואות על מנת שבעת הפטירה של אחד מבני הזוג, יהיה ניתן לקבל אותה בקלות.

גם אם נכתבו בעבר מספר צוואות, זו שנכתבה אחרונה, זו תהיה הצוואה שתקבל את התוקף המשפטי, אלא אם כן יהיה ניתן להוכיח כי אדם שכתב אותה היה תחת לחץ מאדם אחר לשנות אותה, או שלא היה בשיא צלילותו באותה עת.

 

עורך דין מקצועי מטפל לכם בבעיות

בעיקר בנושא טעון כמו צוואות, עלולות להתרחש נסיבות שצדדים שלישיים יבקשו להתנגד למתן צוואה או צו ירושה. במידה ואדם נפטר והותיר אחריו צוואה, כדי לממש את הצוואה צריך לקבל ״צו קיום צוואה״ מרשם הירושה. לשם הקבלה של הצו, צריך להגיש את הצוואה ולהמתין לתקופת ביניים ואז יש צורך לפרסם את דבר הבקשה בעיתונות. צריך לפרסם אותה בפומבי כדי שצדדים שלישיים יוכלו גם להביע התנגדות, במידה ויש, לצוואה.

 

לסיכום

עורכי דין בישראל מתמחים בתחומים רבים. בין התחומים המבוקשים ביותר יש תחום הצוואה, הירושה, ייפוי כוח ולמעשה כל מה שקשור לרכוש. עורכי דין לענייני צוואה וירושה מתמחים בפתירת בעיות וגם כאמצעי להגנה של עדים במידת הצורך. דרך עורכי הדין ניתן לקבל ייצוג מקצועי ואמין וכך להימנע מפרצות לא ידועות בחוק.

עורך דין מקצועי

אולי יעניין אותך גם