2 דברים שחובה להתייעץ עליהם עם עורך דין דיני עבודה

אם היינו מקבלים שקל על כל פעם שמישהו הציע לנו להתייעץ עם עורך דין, היינו יכולים להיות עשירים היום. סביר להניח שגם אתם, קוראים יקרים, מזדהים עם העובדה הזו ולכן אתם כאן. נספר לכם שיצאנו בסדרת מדריכים מקיפה שתציג את הדברים הנפוצים ביותר שיצריכו ייעוץ עם עורך דין מתחומים שונים.

במדריך זה והראשון בסדרה, נציג בפניכם את 3 הדברים שמחייבים ייעוץ מקצועי, הישארו אתנו ותגלו מה הם.

 

תשלום משכורת באיחור

לצערנו, אנו שומעים לא פעם על מקרים שבהם עובדים "רודפים" אחר המעסיק שלהם, כדי שהם יוכלו לקבל את המשכורת שמגיעה להם בזמן. דעו שהמעסיק שלכם מחויב לעמוד בזמני התשלום. אנו ממליצים לפנות אל עורך דין לדיני עבודה במידה וגיליתם שהמעסיק שלכם מספק תירוצים שונים, אך לא את המשכורת שמגיעה לכם.

שכר

קיצוץ במשכורת מסיבה שאינה ברורה

חשוב מאוד לעקוב אחר המשכורת שלכם באופן מעמיק ולבדוק אם התשלום שהגיע לכם אכן תואם להסכם השכר שנקבע אל מול המעסיק בעבר. שכן, קורה לא פעם שיש טעויות בתלוש המשכורת.

פנו לקבלת ייעוץ מקצועי במידה וגיליתם שקיבלתם משכורת נמוכה יותר מזו שהייתם אמורים לקבל. שימו לב, ההמלצה היא לפנות אך ורק אל עורך דין לדיני עבודה. שכן, הוא בקיא בתחום זה באופן מעמיק.

 

אל תתמהמהו – תתייעצו!

נגלה לכם כעת כי ישנה תקופת התיישנות (7 שנים) לשכר עבודה ולתשלום של פיצויי פיטורים. אנו ממליצים שלא להתמהמה ולדחות את הפנייה אל עורך הדין, כדי שתוכלו לקבל את הפיצויים המגיעים לכם כחוק. יש מי שמרגישים חוסר נוחות לתבוע את המעסיק שלהם.

לְהִתְיַעֵץ

אם אתם מרגישים כך והדבר מונע מכם לפנות אל עורך דין לדיני עבודה, כדאי שתזכרו שסביר להניח שהמשכורת שלכם תישאר אצל המעסיק אם לא תפעלו בהתאם. שכן, יש לא מעט מעסיקים שסוברים כי העובדים שלהם לא יפנו לעורכי דין בעקבות חשש מתגובתם.

 

כך תגיעו אל עורך דין מומלץ לדיני עבודה

המדריך הנוכחי צפוי להסתיים בקרוב וזו ההזדמנות שלנו להציג בפניכם את הדרך הטובה ביותר שתאפשר לכם להגיע אל עורך דין מומלץ ומוסמך לדיני עבודה. נציין כי בירור מעמיק ברחבי הרשת יביא אתכם למסקנה הטובה ביותר. אנו ממליצים לקרוא חוות דעת שנכתבו בפלטפורמות שונות שנוגעות לתחום זה.

מדובר למשל בקבוצות פייסבוק שעוסקות בדיני עבודה, פורומים וקבוצות וואצאפ. בדקו כי אתם פונים אל פלטפורמות אמינות שיש בהן אינפורמציה עדכנית, כדי שתוכלו להיות בטוחים בכך שהמידע שתקבלו אכן נכון.

 

לסיום

אלה היו 2 הדברים שחובה להתייעץ לגביהם עם עורך דין לדיני עבודה. כעת, אתם מכירים בדברים הללו, כך שנותר לכם רק לפנות אל עורך דין מומלץ ולשמוע את חוות דעתו בנושא. נאחל לכם בהצלחה בהליך ושתקבלו בסופו של דבר את המגיע לכם לפי הקבוע בחוק.

חוקי עבודה

אולי יעניין אותך גם