מיהו עורך הדין לענייני רשלנות רפואית?

עורך הדין שמתמקצע בדיני הרשלנות הרפואית הוא כזה שמתפקידו למקסם את סך הפיצויים שיקבעו בבית המשפט בגין הליכים רפואיים שהובילו לנזקים, בשל חוסר שמירה על סטנדרט הזהירות הראוי במקומות רפואיים.

עורך הדין בקיא בניואנסים הקטנים שדרושים על מנת להוכיח את כל הדרוש.

לא כל מצב של טיפול רפואי שהוביל לנזק עולה לכדי רשלנות רפואית, שכן ישנו סף מסוים, שרק חריגה ממנו הינה רשלנות רפואית.

לכן, יש להיוועץ בעורך הדין, על מנת להבין האם ישנו תיק להגשת תביעה, שכן פתיחה בהליכים המשפטיים היא מהלך יקר שעלול לקחת זמן רב.

הליכים משפטיים כמובן משתלמים במידה וישנו תיק משפטי.

 

מתי צריך לפנות לעורך דין לרשלנות רפואית?

מקרה ראשון שבו מומלץ להיפגש עם עורך דין לרשלנות רפואית, לדוגמא, שמואל קשיוב, עורך דין רשלנות רפואית הוא כל מצב ובו ישנו חוסר וודאות – האם פגיעה בשל הליך רפואי מהווה רשלנות רפואית או לא. קו הגבול עלול להיות אפור, היוועצות במומחה מסייעת להערכת סיכונים.

כאשר ישנה וודאות גבוהה יותר שהמקרה הנדון מהווה רשלנות רפואית, זהו השלב להעניק לעורך הדין את כל המידע הרפואי הרלוונטי, באופן מפורט כמה שניתן, על מנת להעריך את המצב העובדי בדיוק המרבי שהכרחי לתביעות מסוג זה. לצד התיאור העובדתי הזה, מומלץ להעלות לכתב את כל המסקנות על מנת שיהיו "טריות" כמה שאפשר בראשו של התובע.

עורכי הדין המנוסים, מכירים את כל הגורמים המקצועיים הרלוונטיים להגשת תביעות מסוג זה, למשל מומחים שיודעים להעריך ולכתוב חוות דעת מדויקות ככל הניתן, בכדי למקסם את הסיכויים של התובע לקבל את הפיצויים המשקפים את הפגיעה שנגרמה לו.

בשלב זה, יגיע עת גיבוש הטענות המשפטיות הנוגעות ביתר דיוק למצב המשפטי של התובע. כל הטענות הללו יעלו לכדי כתב תביעה, שיוגש לבית המשפט ובכך, למעשה יתחיל ההליך המשפטי.

ישנה חשיבות לפנות לעורך הדין לרשלנות רפואית במהירות האפשרית מכמה טעמים:

ראשית, על מנת שכל השרשרת העובדתית שהובילה לפציעה תתואר מהימנה לעורך הדין, הן במישור של הנפגע עצמו והן במישור של סביבתו ועדיו.

שנית, המוסד הרפואי מחזיק את כל המידע הדרוש זמן מוגבל, על מנת לא להיכנס למסגרת הזמנים הללו, המצאת המידע כמה שיותר מהר מקל על ההליך.

שלישית, בכדי להימנע ממגבלות ההתיישנות החלות על תביעות הרשלנות הרפואית (שבע שנים) מעת היווצרות העילה (כלומר הפגיעה, ולא הליך הכנת כתב התביעה). משום שגם הכנת כתב התביעה וכל המידע הדרוש לגיבושה דורש זמן, חשוב במיוחד לפנות לעורך הדין הטוב ביותר באופן המהיר ביותר.

רבות מתביעות הרשלנות הרפואית אינן מוכרעות בבית המשפט, כלומר, בפשרות בין הצדדים השונים. הפשרה מקצרת את זמן התביעה ובכך מוזילה עלויות לשני הצדדים בתביעה.

 

איש חוק ומשפט

אולי יעניין אותך גם