איך עורך דין יכול לסייע במחיקת חובות אישיים?

בעלי חוב תרים לא פעם אחר דרכים שיאפשרו להם להתמודד עם החובות שצברו עם הזמן. יודעי דבר יוכלו להעיד שמדובר בתהליך שמצריך חיפוש אחר עורך דין מומלץ. שכן, זה יכול לסייע במחיקת החובות האישיים. בשורות הבאות נפרט אודות הליך זה, כדי שתוכלו להכיר בו מקרוב וליישם אותו בעת הצורך.

 

הקדמה: תכירו את חוק חדלות פירעון

נפתח בהסבר קצר אודות החוק שנכנס לתוקפו בשנת 2019. שכן, הוא זה שמאפשר למחוק את החובות. חוק זה החליף את פקודת "פשיטת הרגל" שכנראה שמעתם עליה בעבר. החוק מאפשר לחייבים להחזיר את חובותיהם, תוך כניסה להליך מחושב שישאיר את החובות מאחור. נדגיש שיש לחוק זה 3 מטרות חשובות:

  1. לשקם את החייב
  2. להגדיל את שיעור החוב שייפרע
  3. לקצר את ההליך ולהפחית את הנטל הבירוקרטי שמוטל לא פעם על חייבים

חוק חדלות פירעון

מה הקשר בין חוק חדלות פירעון למחיקת חובות אישיים?

חייבים רבים שמתעניינים במחיקת חובות, מחזיקים בדרך כלל בתיקי הוצאה לפועל שנפתחו כנגדם. יש מי שכבר קיבלו צו עיכוב יציאה מהארץ, צו עיקול חשבון ועוד. אלה צריכים להכיר בסיפים 120 ו – 121 לחוק (שהוצג לעיל). שכן, זה קובע שניתן לבטל את מרבית ההגבלות ולבקש לעכב או לעצור לחלוטין את ההליך המשפטי שמתנהל כנגדם. תהליך זה יכול להתבצע לאחר פנייה אל משרד עורכי דין הוצאה לפועל וחדלות פירעון שנחשב לשם דבר בתחום.

 

בדקו את זכאותכם למחיקת חובות

לא כל אחד יכול למחוק את חובותיו. אפשרות זו באה לידי ביטוי במצבים שבהם החייב לא עומד בהתחייבויות הפיננסיות שלו, כך שהוא ממשיך לצבור חובות, בזמן שהריבית עליהם עולה באופן ניכר. מצב זה כידוע, צפוי למוטט את החייב מבחינה כלכלית.

מחיקת החובות מתבצעת תוך הסתייעות מצד עורך דין במצבים שבהם יש פער משמעותי בין ההכנסה של החייב, לבין החובות שלו. חייבים שנמצאים במצב שכזה צריכים לפנות בהקדם האפשרי לעורך דין מומלץ שעונה על הפרמטרים הבאים:

  • בעל ניסיון רב בתחום
  • הצליח למחוק חובות אישיים בעבר
  • קיבל המלצות

 

כך תבצעו פנייה לעורך דין חדלות פירעון מומלץ

הדרך הטובה ביותר שתוביל אתכם לעורך הדין המומלץ בתחום עוברת בלשונית הביקורות של גוגל. שכן, זו מרכזת את כל האינפורמציה הדרושה. מדובר לצורך הדוגמא במלל שנוגע לתאריך מחיקת החובות, אופן ההליך, משך הטיפול בתיק ועוד. קראו את חוות הדעת שנכתבו על עורך דין מסוים שתכננתם לפנות אליו ותגלו תוך רגע אם מדובר בבעל מקצוע מומלץ.

 

השורה התחתונה

מחיקת חובות אישיים זה לא עניין של מה בכך. מדובר בתהליך שמצריך פנייה לעורך דין שעוסק בתחום. הוא יבדוק עבורכם את זכאותכם ויידע בכל הנוגע להמשך הדרך. זו העת ליישם את הנאמר לעיל, כדי שתוכלו להיפטר מהחובות הגבוהים.

עורך דין

אולי יעניין אותך גם

הוצאת דיבה לאיש חינוך
עריכת דין

הוצאת דיבה לאיש חינוך

לשון הרע היא דאגה רצינית בכל תחום מקצועי, אך כשמדובר באנשי חינוך, ההשפעה עלולה להזיק במיוחד. השמצת מחנכים היא חשש הולך וגובר במגזר החינוך, המהווה

קרא עוד »