סיוע והכוונה בבחירת בית אבות – כך תחסכו זמן וכסף

בחירה נכונה של בית אבות היא משימה מורכבת, אבל יש כמה דברים שאפשר לעשות על מנת לקבל הכוונה מדויקת ובעיקר לחסוך זמן. אז מאיפה מתחילים ועל מה שמים דגש? הנה כל התשובות. בית אבות צריך להעניק לנו מעטפת שלמה שכוללת בתוכה גם היבט רפואי, גם היבט חברתי וגם היבט רגשי. כפועל יוצא מכך, עלינו גם להשקיע זמן ומחשבה בבחירת מקום כזה ולזכור את ההשפעה שלו על איכות החיים שלנו ושל יקירנו גם בטווח הקצר וגם בטווח הארוך.

לכן, הדבר החשוב ביותר הוא לפחד לבקש עזרה. מידע באתרים כמו www.beseva-tova.co.il למשל מאוד יכול לסייע בבחירה והכוונה לקראת בחירת בית אבות. באופן הזה, מתחילים בריכוז כל השאלות תחת קורת גג אחת ומגדילים את הסיכוי להתמקדות בבתי אבות רלוונטיים בלבד. אם מנצלים טוב יותר את הזמן, המשאבים והאנרגיות – מגדילים את הסיכוי לבחירה מושכלת של בית אבות מעולה.

 

באיזה פרמטרים כדאי להתמקד?

הכוונה מדויקת וחיסכון בזמן מחייבים אותנו להתמקד בפרמטרים מסוימים כבר בשלבים המוקדמים של בחירת בית אבות. מבחינה טכנית, אפשר להתחיל בסינון בין בתי אבות על פי המיקום הגיאוגרפי שלהם. רצוי למשל לבדוק איפה בית האבות נמצא, עד כמה הוא נגיש לחברים ומשפחה שירצו לבוא לבקר, איזה אתרים יש לידו, האם מגיעה אליו תחבורה ציבורית וכן הלאה.

אחרי שמתמקדים באזורים רלוונטיים של בתי אבות, מקבלים סיוע והכוונה בנושאים רגישים יותר: החל ממספר אנשי הצוות, דרך האופי של הטיפול הרפואי עצמו ועד מספר הדיירים. אלו בסופו של דבר השיקולים שמשפיעים יותר מכל דבר אחר לא רק על ההחלטה שלנו לגבי בית אבות מסוים, אלא גם על התחושה שלנו אחרי שנעבור לגור בו.

 

מה לגבי ההוצאות הכספיות על בית אבות?

אי אפשר לדבר על סיוע והכוונה בעת בחירת בית אבות בלי להתייחס לשיקול הכלכלי. אמנם חשוב יותר שבית האבות יהיה מקצועי, הוגן ואמין מאשר שהוא יהיה זול, אבל זה לא אומר שצריך להתעלם לגמרי מהשורה התחתונה של המחיר החודשי או השנתי.

החדשות הטובות הן שניתן כיום לשקלל את הפקטור של המחיר בתוך מערכת שיקולים רחבה יותר. אם רוצים לחסוך זמן וכסף, אפשר למשל להגדיר את התקציב שאותו מקצים לטובת מגורים בבית אבות וניתן גם לברר לגבי מלגות ומסלולי סיוע. ככל שמרכזים יותר נתונים כאלה בשלבים המוקדמים של השוואה בין בתי אבות, כך עולה הסיכוי לבחירה מושכלת ומנומקת.

לסיכום, בחירת בית אבות דורשת מאמץ לא מבוטל. עלינו לבקש עזרה, להתמקד בפרמטרים רלוונטיים ולהסתכל גם על העלות המצטברת והמשמעויות הכספיות. עם זאת, עדיין מדובר בהשקעה משתלמת מאוד כי בית אבות משפיע על איכות החיים ועל התחושה שלנו.

בית אבות

אולי יעניין אותך גם