משפט תעבורה – זומנת למשפט, כיצד תיערך?

בית המשפט לענייני תעבורה רשאי לזמן למשפט כל אדם שביצע עבירה תעבורתית, שכן עבירות אלו מוגדרות גם כעבירות פליליות.

מהו ההליך שתפגשו במשפט תעבורה, וכיצד תוכלו להיערך לקראתו?

 

ההליך בבית משפט לתעבורה

השלב הראשון בהיערכות לקראת משפט תעבורה, הוא לדעת בפני מה אתם עומדים.

 

המשפט עצמו

המשפט נערך בבית המשפט לתעבורה, כאשר הנאשם מופנה לבית המשפט הקרוב למקום מגוריו או הקרוב למקום בו התרחשה העבירה התעבורתית.

בבית המשפט מקריאים בפני הנאשם את כתב האישום, בו מפורטות העבירות בהן הוא מואשם. במידה והנאשם מודה באשמה, השופט גוזר עליו את העונש שקבוע בצד העבירה שאותה הוא ביצע. במידה והנאשם טוען לחפותו, המשפט עובר לשלב דיון בהוכחות.

בשלב זה התובע יציג את ההוכחות שקיימות לכך שהנאשם אכן ביצע את המעשים המיוחסים לו, והנאשם רשאי להתגונן בפני ההאשמות ולהילחם על חפותו. שני הצדדים רשאים להביא עדים שיתמכו בגרסתם, אך על התובע ישנה מגבלה בעניין זה – הוא רשאי לזמן רק עדים שאת שמם הוא ציין בכתב האישום מראש.

לאחר דיון זה, לבית המשפט ישנם עד 60 ימים להכריע בתיק – ולקבוע האם הנאשם אכן אשם, או שמא הוא נמצא זכאי.

 

עונשים אפשריים

העונשים אותם רשאי בית המשפט לתעבורה להשית הם רבים ומגוונים, והם ניתנים בין היתר כתלות בעבירה שבוצעה, במידת החומרה שלה ובמידת הנזק שלו הנאשם גרם.

הענישה יכולה להתחיל בקנס כספי וקורס ריענון נהיגה במקרים קלים, שלילת רישיון הנהיגה במקרים חמורים יותר – ויכולים להגיע עד מאסר בפועל במקרים חמורים מאוד. יש לזכור שעבירות תעבורה הן גם עבירות פליליות, ולכן העונשים עשויים להיות כבדים.

 

ערעור על פסק הדין

במידה והנאשם אכן הורשע בבית המשפט, הוא רשאי להגיש ערעור על פסק הדין של בית המשפט לענייני תעבורה. הערעור יוגש לבית המשפט המחוזי, עד 45 ימים מהיום בו ניתן פסק הדין בעניינו.

 

ייעוץ משפטי לקראת משפט תעבורה

במידה וזומנתם למשפט בעניין עבירה תעבורתית שמיוחסת לכם, מומלץ מאוד לקבל ייעוץ משפטי עוד בטרם המשפט עצמו – על מנת להיערך אליו בצורה המיטבית ביותר. מדובר על הליך פלילי באופיו, ולכן חשוב שיהיה לצדכם עורך דין מקצועי ומיומן, שידריך אתכם מה לומר ומה לא לומר במהלך המשפט, ויעריך את מידת הסיכוי שלכם לצאת זכאים (כתלות בראיות שקיימות אצל הצד הנגדי).

עורך הדין ייצג אתכם בפני הערכאות המשפטיות, כאשר מטרתו היא לצמצם עד כמה שניתן את הנזק שעלול להיגרם לכם בעקבות המשפט. מסיבה זו, חשוב לבחור בעורך דין שמתמחה בנושא וליווה אנשים רבים שהיו במצבכם.

למידע נוסף על משפט תעבורה תוכלו להיכנס לאתר האינטרנט https://www.trafficlaw.co.il, שם תוכלו גם להזין את פרטיכם ולקבל ייעוץ משפטי ראשוני ללא התחייבות.

 

שופט מובחר

 

אולי יעניין אותך גם