הר הכסף

גם מי שאינו מכיר את צמד המילים הר הכסף יכול וודאי להבין שמדובר בדבר הקשור לכסף. כסף הוא תחום מרכזי מאוד בחיים של רובנו, אנשים יכולים להיכנס לתקופות קשות מאוד ובהתאמה גם להיות המאושרים באדם וכל זה רק בגלל סכום מסוים של כסף. בעקבות חשיבותו של הכסף, אנחנו מקפידים לדעת כל הזמן מה קורה עם החשבונות שברשותנו, כמה נשאר לנו והאם אנחנו מתקרבים למינוס, אבל ישנם דברים שנעלמים לנו מהעין אפילו מבלי שנשים לב לכך. עד לפני כמה שנים מידע רב בענייני הכספים של כל אזרחי ישראל לא היה גלוי בצורה ברורה, עד כדי מצב בו היו כמיליארד וחצי שקלים בבנקים השונים מבלי ידעתם של בעלי הכספים בכשש מאות חשבונות רדומים. מה שאומר שאם מישהו היה רוצה לבדוק שהוא יודע על כל חשבונות הבנק, פוליסות הביטוח וחסכונות הפנסיה שלו לא הייתה לו אפשרות זמינה ומהירה לעשות את זה. אתר הר הכסף הוא הפתרון לבעיה שאותרה על ידי גורמים במשרד האוצר לפני כחמש שנים, אז הם החליטו להרים את הכפפה ולמצוא פתרון מציאותי ונגיש לכל אזרחי ישראל.

הר הכסף

מה זה אתר הר הכסף

אתר הר הכסף, הוא מנוע חיפוש שמציע מספר אפשרויות שמטרתן לחשוף לציבור את המידע הרלוונטי עבורם אודות חשבונות הבנק, חסכונות פנסיה ופוליסות הביטוח שברשותם ואין בהם תנועה פעילה בתקופת הזמן שהוגדרה באתר.

כיום, מנוע החיפוש באתר הר הכסף מורכב מהר הכסף ומהר הכסף 2, הר הכסף 2 אלו תוספות שנוספו על ידי בנק ישראל כמה שנים לאחר הקמת האתר על ידי משרד האוצר.

כמו כן יש באתר אפשרות נוספת והיא חיפוש חשבונות בנק שהיו שייכים לקרוב שנפטר, המטרה של מנוע החיפוש העוסק בחשבונות נפטרים הוא לאפשר לקרובי המשפחה לאתר את הכסף שהיה שייך לאדם הקרוב אליהם מבלי לערוך חיפושים מתישים וארוכים. במקרים רבים המוות של קרוב המשפחה הוא פתאומי ואז אין לו צוואה מוכנה בה הוא מפרט אודות כספיו וכדי שבני משפחתו יוכלו למצוא את הכסף שהשאיר אחריו קיימת באתר הר הכסף גם האפשרות הזו.

 

השימוש באתר

השימוש באתר הר הכסף הוא בחינם ומוגש כשירות לציבור, על מנת לאפשר לאזרחי ישראל לדעת הכל על הכספים השייכים להם.

כדי שהפתרון שהקימו משרד האוצר יהיה מתאים לכל אזרח בישראל, האתר כולו מלווה בהסברים, במקרה וההסברים באתר אינם מובנים לכם, ניתן לפנות לאינטרנט ולחפש סרטון המסביר את השימוש באתר בצורה הקלה עבורכם. באופן כללי השימוש באתר הר הכסף הוא קל וכולל כניסה לאתר והזנת פרטים אישיים.

חשוב מאוד לדעת שרשימת הנתונים שתקבלו באתר לא תכלול סכומי כסף ולכן אם תרצו לקבל פרטים נוספים עליכם לגשת לבנק שאת פרטיו תקבלו באתר הר הכסף ולבקש לדעת באילו סכומים מדובר.

אולי יעניין אותך גם