דרכים להימנע מראש מתביעות עובדים

מעסיקים רבים גילו לאחרונה שהם חשופים לתביעות מצד העובדים שלהם. עובדה זו גרמה לנו להוציא את המדריך הנוכחי לאור, שהמטרה העיקרית שלו היא להעלות את המודעות לנושא. קראו את השורות הבאות בעיון רב ותגלו מהן הדרכים שיצמצמו את הסיכוי לתביעות עובדים בעסק שלכם.

 

איך עושים זאת? מכירים את החוק מקרוב

בירור שערכנו בנושא, גרם לנו להבין שיש 3 נושאים נפוצים שמובילים להגשת תביעות מסוג זה:

  1. פיטורים
  2. הכנת חוזה עבודה
  3. שיח ער על הטרדות מיניות בעבודה

 

עליכם להכיר מקרוב בנושאים אלה, אם אתם רוצים להימנע מראש מתביעות של עובדים. שכן, הדבר צפוי להפחית את הסיכויים לקבלת כתב תביעה.

תביעות של עובדיהם

 

חתימה מראש על חוזה עבודה מפורט

מעסיקים שמחזיקים בחוזה עבודה קביל מבחינה משפטית יכולים ליהנות משקט נפשי. שכן, אלה הסתייעו בשירותיו של עורך דין חוזים שמעון צור שמאפשר להם להחזיק בחוזה עבודה מפורט ששומר עליהם מפני תביעות עתידיות. שכן, חוזה זה מבטיח את מימוש הזכויות של העובד, כך שהוא יודע מהן הציפיות ממנו בעת מילוי תפקידו.

 

פיטורים – כך עושים זאת

פיטורים של עובד זה לא עניין של מה בכך. מדובר בתהליך שמצריך היכרות מעמיקה עם הזכויות שלכם ושל העובד. נדגיש בתור התחלה שעליכם ליידע את העובד מראש לגבי הפיטורים ולמסור לידיו מכתב שמזמין אותו לשימוע במועד מאוחר יותר (כדי להכין את העובד לקראת ההליך). שימו לב, אין באפשרותכם לפטר עובד ללא סיבה מוצדקת. אם אתם רוצים לקבל מידע נוסף בנושא, עליכם לפנות אל עורך דין לחברות, עסקים ודיני עבודה שיבדוק את המצב וייעץ לכם.

הכנת חוזה עבודה

 

קיימו שיח ער על מניעה של הטרדות מיניות בסביבת העבודה

תכירו את הנושא השלישי והחשוב ביותר שצריך לעלות לסדר היום במקום העבודה שלכם – הטרדה מינית. מדובר בעניין מצער שבאופן מפתיע, עדיין מתרחש במקומות עבודה שונים (למרות המודעות והשיח הער אודותיו). כדאי שתשוחחו עם כל עובד חדש ותציינו בפניו את החוק בהקשר זה. לצד זאת, מוטלת עליכם האחריות בדיווח ויצירת קשר עם עורך דין במידה ויתקבלו טענות שנוגעות להטרדה מינית במקום העבודה. שכן, מעסיקים שמגלים חוסר מעורבות, עשויים להתמודד עם תביעה בנושא.

 

מילים אחרונות לסיום

עד כאן המדריך שהציג בפניכם את 3 הדרכים שיאפשרו להימנע מתביעות עובדים. בשלב זה יש בידיכם את המידע הרלוונטי, כך שנותר לכם רק ליישם אותו על הצד הטוב ביותר ולהפחית את הסיכוי לכאב ראש. נמליץ להעביר את המידע הלאה, לבעלי עסקים אחרים, כדי שאלה יכירו בנושאים החשובים ויעשו כל שביכולתם, כדי להתמודד עמם על הצד הטוב ביותר. נזכיר שכל תביעה מצד עובד מחייבת פנייה לעורך דין לדיני עבודה, משום שזה מכיר בחוק באופן מעמיק והוא ילווה אתכם לאורך כל הדרך.

תהליך גירושין

אולי יעניין אותך גם

תאונות עבודה
עורך דין דיני עבודה

תאונות עבודה והכרת זכויותיך

תאונות עבודה הן אירועים שכיחים למדי במקומות עבודה רבים. על פי נתוני הלמ"ס, בשנת 2021 אירעו בישראל כ-44,000 תאונות עבודה שדווחו למוסד לביטוח לאומי. תאונות

קרא עוד »
איש משפט
עורך דין דיני עבודה

תאונת עבודה – מי משלם?

תאונת עבודה משמעה כאשר עובד שכיר נפגע בתאונה שחלה במסגרת שעות העסקתו, או לחלופין עובד עצמאי שנפגע בתאונה שאירעה במהלך שעות הפעילות שלו. כל זמן

קרא עוד »