גישור גירושין בהסכמה – כן יש דבר כזה

חושבים שגירושין בהסכמה הם חלום רחוק ובלתי מוגשם? ובכן, יש לכם טעות. באמצעות תהליך של גישור גירושין אשר מתבצע באמצעות מגשר מוסמך תוכלו להגיע להבנות ולסיים את ההליך בדרכי נועם. כל הפרטים אודות גישור גירושין בהסכמה – במדריך הבא.

גישור גירושין בהסכמה – הדרך הטובה ביותר להתגרש

בעשור האחרון תחום הזוגיות חטף טלטלה עזה, וזאת לאור סטטיסטיקה עגומה אשר מצביעה על כך כי 1 מתוך 3 זוגות נפרד. למעשה, הליך גירושין היה בעבר הליך מורכב אשר התנהל באמצעות תיווך של עורכי דין בבית המשפט, ובכך גרר את שני בני הזוג למאבקים אשר נמשכו לעיתים שנים ארוכות. אנו שומעים בתקשורת על לא מעט מאבקי גירושין של מפורסמים אשר נאבקים על ילדיהם ועל הרכוש, אולם לא מדובר רק במפורסמים אלא גם באנשים מהיישוב אשר מוצאים את עצמם לא רק בתסבוכת משמעותית מבחינה רגשית אלא גם בהוצאה כלכלית כבדה אשר מכבידה מאוד על הכיס. משום כך, הליך של גישור גירושין נחשב כיום לדרך הטובה והיעילה ביותר להתגרש, הן בשל העלויות הנמוכות יחסית והן בשל העובדה כי באמצעות גישור אשר מתנהל במקצועיות ובשקיפות ניתן להגיע להבנות ובכך לחתום על הסכם גירושין אשר משותף על שני הצדדים. את הסכם הגירושין מאשרים בבית המשפט לענייני משפחה והוא נועד להבטיח כי שני הצדדים מחלקים את הרכוש כמו גם הסדרי ראייה (במידה ומעורבים ילדים) בצורה שוויונית. מדובר באופרציה אשר זוגות רבים אינם מכירים, ולכן חשוב להכיר את הנושא לעומקו, כל זאת לצורך יצירת גירושין בהסכמה.

ריב על רכוש

 

כיצד מתנהל הליך גישור גירושין?

 הליך גירושין בהסכמה מתחיל בראש ובראשונה בשיתוף פעולה מצד שני בני הזוג. למעשה, מדובר במרכיב החשוב ביותר לצורך הצלחת ההליך, וזאת בשל העובדה כי זוגות אשר משכילים להבין כי על מנת לסיים את ההליך בדרכי נועם יש לבנות מערכת אמון בסיסית אשר תאפשר לקיים סדרה קצרה של מפגשים, בהם יידונו במגוון נושאים: החל מחלוקת רכוש, מזונות, הסדרי ראייה וכן נושאים נוספים אשר נכללים במסגרת ההסכם. מדובר בהליך אשר יכול להתבצע בין 3-7 מפגשים ולעיתים אף יותר, ולכן חשוב לבצע את ההליך באופן מהיר אשר יאפשר להגיע להסכם משותף אשר מוסכם על הצדדים ומשקף את האינטרסים המשותפים אך עם זאת גם האינדווידואלים של בני הזוג. במסגרת ההליך אשר מתבצע באמצעות אנשי מקצוע ובראשם מגשר תוכלו להפוך את הליך הגירושין לנעים ואף חיובי.

גירושין בהסכמה – הכירו את דגנית אלישיב

עורכת הדין והמגשרת דגנית אלישיב הינה מומחית לגישור גירושין מזה שנים רבות. אם החלטתם להתגרש, אנו מזמינים אתכם לפנות כבר עכשיו דרך האתר הרשמי לצורך תיאום פגישת ייעוץ אשר תאפשר לכם להיפרד בהסכמה ובדרכי נועם.

אולי יעניין אותך גם