ביטוח חובה – מחירים, כיסויים ומה שביניהם

לא משנה באיזה רכב אתם נהנים לנהוג, אתם מחויבים על פי החוק ברכישת ביטוח מסוג ביטוח חובה לרכב. מאחר שהמדינה מעודדת תחרות בין חברות הביטוח בארץ, אתם יכולים לזכות למחירים אטרקטיביים עבור סוג הביטוח הזה בחברות הביטוח השונות. במילים אחרות, לא לשכוח להשוות מחירים!

בין אם אתם נוהים על רכב מסוג טנדר, ספורט, משפחתי או אופנוע וכלי תחבורה אחרים שנוסעים על כבישי כורכר וכבישים סלולים, אתם מחויבים לרכוש ביטוח חובה. שימו לב למה שכתבנו, גם אם אתם נוהגים על טרקטורון בשבילי המושב ואף פעם לא עולים על כבישים סואנים או כבישים ציבוריים וסלולים, אתם חייבים לרכוש ביטוח חובה. אם כן, מה ביטוח חובה מכסה, כמה הוא יעלה והיכן אפשר להשיג את ההצעות הכי טובות? כל המידע, נכון ל-2020:

 

מה מכסה ביטוח חובה לרכב?

ביטוח חובה, בשונה מביטוח צד ג', אינו מכסה אתכם במקרים שבהם נגרם נזק לרכב צד ג' בתאונת דרכים. במילים פשוטות יותר, אם נכנסתם במישהו מאחורה ונגרם נזק לרכב שלכם ולרכב שנכנסתם בו, ביטוח חובה לא יכסה את עלויות הנזקים האלו.

מה הוא כן יכסה?

ביטוח חובה מכסה את העלויות של טיפולים רפואיים במקרה של תאונת דרכים, כולל כיסוי עלויות של טיפולים רפואיים הנדרשים עבור הצד הנוסף המעורב בתאונה (מלבד הנהג המבוטח בביטוח החובה). אם חס וחלילה ישנם נפגעי נפש בתאונה, ביטוח חובה יטפל בהסדרים ובטיפולים הנדרשים.

 

מה הן ההשלכות של נהיגה ללא ביטוח חובה?

שימו לב, חשוב לדעת שהנהיגה ללא ביטוח חובה תגרור השלכות כבדות, עונשים קבועים בחוק. בשורה התחתונה, מעבר לכך שזה לא חוקי לנהוג ללא ביטוח חובה, אתם גם מסתכנים בכך שאם חלילה תיגרם תאונה, ההסתבכות תהיה עמוקה ומורכבת, יקרה ופשוט מיותרת.

למעשה, כל עוד אתם עולים על הכביש ונוהגים בכבישי הארץ, אתם מחויבים לרכוש את הביטוח הזה, מה שמעלה שאלה מעניינת: האם בכלל אפשר להתמקח ולקבל מחירים טובים יותר על ביטוח חובה, בהנחה שכבר קיבלנו מחיר טוב מחברת ביטוח כלשהיא?

 

מחירי ביטוח חובה לרכב

קודם כל, חשוב להגיד שאכן אפשר להנות מהשוואת מחירים בין חברות ביטוח, ואף לקבל הוזלות משמעותיות והטבות (חלקן הטבות בדיעבד והטבות עתידיות לנהגים זהירים). באופן כללי ומבלי לנקוב במחירים מחייבים כלשהם, ביטוחי חובה לרכבים מתחילים במחירים ממוצעים של 800 ₪ ועד 1,200 ₪.

בשנים האחרונות, כולנו הכרנו כל מיני מערכות חכמות למניעת תאונות דרכים, אותן מערכות אשר מובילות לכך שאתם תוכלו להנות מהוזלות במחירי הביטוחים בארץ. המדינה מעודדת את הרכישה של מערכות אלו והתקנתן ברכבכם, ובמקביל לכך מעודדת גם את חברות הביטוח להעניק הטבות כאלו ואחרות לנהגים אשר ברכבם מערכות אלו מותקנות. בשורה התחתונה, מערכות חכמות למניעת תאונות דרכים לא רק שומרות עליכם, אלא גם גורמות להוזלה במחירי הביטוח. זאת ועוד, חשוב גם להזכיר שנהגים זהירים נהנים מהוזלות משמעותיות על ביטוחי חובה לרכב.

בהצלחה, סעו בזהירות!

תאונה

אולי יעניין אותך גם