איך לקבל פיצויים לאחר תאונת דרכים?

לצערנו הרב תאונות הן חלק מהחיים, והן מתרחשות מעת לעת ולעיתים גם מצריכות טיפול מיוחד. תאונות דרכים עלולות לפגוע בבריאות שלכם וגם במצב הכלכלי, אם אתם נאלצים להפסיד ימי עבודה או שיש לכם הוצאות מרובות על בעיות רפואיות שנגרמו בעקבות התאונה.

אם אתם או מישהו מהמשפחה שלכם עבר לאחרונה תאונה, קודם כל אנחנו מצטערים מאד לשמוע, זו תמיד התמודדות לא קלה. שנית, חשוב שתדעו שיש מה לעשות בתחום הכספי. חשוב לפעול על מנת לקבל את מלוא הפיצויים המגיעים לכם לפי חוק. במדריך זה נעניק לכם את כל המידע הכי חשוב בנוגע לפיצויים בעקבות תאונה וכיצד מקבלים אותם.

 

מדוע חשוב מאד שתפעלו על מנת לקבל פיצויים?

במידה ועברתם תאונה והיא השפיעה על מצבכם הבריאותי, הסיכוי שהיא השפיעה על המצב הכלכלי שלכם הוא גדול. פיצוי כספי לנפגעים נועדו כדי לעזור לכם לעבור את התקופה הקשה, להשאיר אתכם עם הרגליים על הקרקע ולאפשר לכם לשמור על שגרת חיים נאותה. חשוב שתמצו את הזכויות ותקבלו את כל הכספים שמגיעים לכם כי זו תהיה הדרך הטובה ביותר למזער נזקים סביב התאונה שהתרחשה.

פיצוי תאונת דרכים

כך תוודאו שאתם מקבלים את הפיצויים

ישנם כמה דברים אותם חשוב לעשות על מנת לוודא שתוכלו לקבל את כספי הפיצויים לאחר תאונה.  אספנו עבורכם את הדברים החשובים ביותר:

 

מסמכים ותיעוד של התאונה

מיד אחרי התאונה תצלמו את מקום התאונה ואת הנזק שנגרם לרכב ולגוף. אם לא עשיתם זאת חשוב לעשות זאת בהקדם האפשרי או לדאוג לתיעוד אחר. כיתבו בצורה מפורטת את סיפור המקרה שלכם כך שתזכרו בכל הפרטים. תוכלו להשתמש בתיעוד לתביעה עצמה. ככל שתעשו זאת מוקדם יותר תדעו יותר פרטים. בנוסף שימרו בצורה מסודרת כל מסמך רפואי או אישור משטרתי, מסמכים אלה יהיו חלק חשוב מהתביעה שלכם בהמשך.

 

קבלו טיפול רפואי

פנו לקבלת טיפול ותעדו את כל הבדיקות והטיפולים. שימו לב שאתם שומרים על כל המסמכים שהרופאים או קופות החולים נתנו לכם. בנוסף, בקשו מהרופא להוסיף גם חוות דעת עם מכתב השחרור. אם קיבלתם הפנייה לבדיקות רנטגן, או בדיקות אחרות, על מנת לשלול שברים, שמרו את ההפניה ואת תוצאות הבדיקה.

 

פנו לעורך דין מצוין שמתמחה בתחום

אם תשכילו לעבוד עם עורך דין מומחה שמבין בדיוק כיצד יש להגיש את התביעה, לנהל אותה, לאסוף את כל המסמכים ולא פחות חשוב – אילו גופים ניתן לתבוע, תוכלו להגיע למיצוי של כספי הפיצויים שלכם. חשוב לדעת שעורכי דין המתמחים בתחום מכירים היטב את השטח ויוכלו לעזור לכם לשער מה יהיה הסכום שתקבלו וגם יעזרו לכם לבנות את התביעה בצורה מפורטת, מדויקת ומקצועית.

לסיום, תאונות דרכים קורות לעיתים בחיים, אם נפגעתם או נגרם לכם נזק חשוב מאד שתקבלו פיצויים. הפיצויים יעזרו לכם להתמודד עם התקופה הלא קלה של השיקום ויאפשרו לכם לשמור על מצב כלכלי יציב. אל תתפשרו בתחום, בחרו עורך דין מעולה שיעזור לכם עם המקרה בצורה מקצועית. בהצלחה!

עורך דין תאונות דרכים

אולי יעניין אותך גם

הוצאת דיבה לאיש חינוך
עריכת דין

הוצאת דיבה לאיש חינוך

לשון הרע היא דאגה רצינית בכל תחום מקצועי, אך כשמדובר באנשי חינוך, ההשפעה עלולה להזיק במיוחד. השמצת מחנכים היא חשש הולך וגובר במגזר החינוך, המהווה

קרא עוד »